email   password    

Tabela krahasuese me instrumentat e tjerė CAT

Wordfast Workbench SDLX
Ēmimi Mjaft i arsyeshėm. Tepėr i shtrenjtė.  I arsyeshėm.
Forma e mbrojtjes. Krejtėsisht transparente. Ēelės fizik (dongle). Lutuni qė tė mos ta humbni. Tė dy format e mbrojtjes, sipas dėshirės sė blerėsit
Funksionet e kontrollit tė cilėsisė.  Po. Jo. Jo.
Kontroll tė glosarit nė kohė reale Po. Jo. Jo.
Kontroll i 'blacklist' (terma qė nuk duhen pėrdorur) nė kohė reale. Po. Jo. Jo.
I kombinueshėm me Mac/PC. Po. Jo. Po, me emulator PC.
Lidhje me fjalorė tė jashtėm.  Po, me ēdo fjalor, siē mund ta keni edhe ju. Vetėm Multiterm. Jo.
Glosarė tė integruar dhe qė mund t'i personalizojmė. Po, 3 glosarė As edhe njė. Po, njė.
Integrohet plotėsisht me Ms-Word. Po. Jo. Ju duhet tė kryeni 2 aplikime ndaras.  Jo. Ju duhet tė kryeni 2 aplikime ndaras. 
Ndihmė nga rrjeti - Network. Po. Po. Po.
Kujtesa nė Background. Po. Po. Jo.
Respekton hapėsirėn Shėnime tė Windows gjatė pėrkthimit. Po. Jo. Pėrmbajtja e Shėnimeve humbet nga njė segment nė tjetrin. Po.
Suport i file-ve tė etiketuara <i>tagged</i>. Po. Po. Po.
Suport i file-ve me lidhje hipertekstuale jumps & popups. Po. Po. Po.
Pėrkthim direkt nga Excel™. Po. Jo. Ka nevojė pėr transformim nė formatin tekst tė kufizuar nga tabulacioni, me humbje tė formatimit.
Pėrkthim direkt nga PowerPoint™. Po. Nėpėrmjet njė ekstensioni. Po.
Pėrkthim direkt nga Access™. Po. Jo. Jo.
Format TM qė administrohet kollaj nga pėrdoruesi. Po: i kombinueshėm me Ms-Word™/Excel™ etj. Jo. Po.
Dimensioni i programit. 500 Kb zip. Shkarkim i thjeshtė, instalohet nė 3 sekonda. CD-ROM, ose shkarkim nė njė kohė pa mbarim. CD-ROM, ose shkarkim pėr njė kohė tė gjatė.
Lidhje me njė program pėrkthimi automatik. Po, praktikisht me ēdo program tė pėrkthimit automatik - MT. Jo. Po, por vetėm nėpėrmjet programit tė tyre - MT dhe qė duhet ta bleni veēmas. 
Pėrkthim direkt i file-ve HTML. Po. Po. Po.

Krahasim i bazuar nė Wordfast 3.34 dhe Trados Translator's Workbench 3.
Tė gjitha markat janė pronėsi e pronarėve pėrkatės.

albanian | arabic | armenian | basque | bulgarian | catalan | chinese (simpl) | chinese (trad) | croatian | czech | danish | dutch | english | estonian | german | finnish | french | greek | hebrew | hindi | hungarian | indonesian | italian | japanese | korean | latvian | macedonian | norwegian | polish | portuguese | romanian | russian | serbian | slovak | slovenian | spanish | swedish | thai | tagalog | turkish | ukrainian | vietnamese | my language | (c) 2018, Yves Champollion
Yves Champollion translation localization consultant consulting. en franƧais