email   password    

Msimdhnia lokale

Kjo faqe ofron link-e me profesionistt q kan mundsi t japin leksione lokale, n lidhje me prdorimin e Wordfast-it, teknikat e prkthimit etj.

Kto profesionista (t quajtur nga ne instruktor) mund t'i japin prdoruesve nj nivel baz/t mesm njohurish. N rast se kursantt jan t paknaqur dhe ankohen disa her, instruktort mund t hiqen nga lista pa u paralajmruar dhe pa iu dhn shpjegime. 

Kursantt duhet t ken parasysh se instruktort normalisht nuk zvendsojn shrbimin e asistencs ose t ndihms, por japin leksione pr formimin teknik. Prve ksaj, formimi profesional nuk sht pa pages. Shprblimi (nse krkohet) varet krejtsisht nga gjykimi i instruktorit dhe duhet t diskutohet haptas dhe t pranohet paraprakisht.

A dshironi t bheni instruktor? Ju lutem aplikoni me ann e adress info@wordfast.net

A keni nevoj pr leksione n Wordfast/MsWord etj? Gjeni instruktorin m t afrt

Pikat pr t cilat duhet t merreni vesh, prpara sesioneve t kursit, jan:

Vendi Vendi ku duhet t zhvillohen sesionet e kursit.
Prmbajtja Paraqitja e prgjithshme e programit q do t jepet gjat leksioneve.
Shprblimi Duhet t respektoj normat lokale q jan n fuqi n lidhje me tarifat e shrbimeve.
Koha Data, ora dhe kohzgjatja.
Personat Emri/numri i personave, pr sesionet q zhvillohen pr grupet.

Si duhet t veproni: Shkruani instruktorit t autorizuar m t afrt dhe caktoni nj takim informal, ose sesionin e par t leksioneve.

 Klikoni ktu pr t vizituar listn e Instruktorve t Autorizuar

albanian | arabic | armenian | basque | bulgarian | catalan | chinese (simpl) | chinese (trad) | croatian | czech | danish | dutch | english | estonian | german | finnish | french | greek | hebrew | hindi | hungarian | indonesian | italian | japanese | korean | latvian | macedonian | norwegian | polish | portuguese | romanian | russian | serbian | slovak | slovenian | spanish | swedish | thai | tagalog | turkish | ukrainian | vietnamese | my language | (c) 2018, Yves Champollion
Yves Champollion translation localization consultant consulting. en français