email   password    

Mėsimdhėnia lokale

Kjo faqe ofron link-e me profesionistėt qė kanė mundėsi tė japin leksione lokale, nė lidhje me pėrdorimin e Wordfast-it, teknikat e pėrkthimit etj.

Kėto profesionista (tė quajtur nga ne instruktorė) mund t'i japin pėrdoruesve njė nivel bazė/tė mesėm njohurish. Nė rast se kursantėt janė tė pakėnaqur dhe ankohen disa herė, instruktorėt mund tė hiqen nga lista pa u paralajmėruar dhe pa iu dhėnė shpjegime. 

Kursantėt duhet tė kenė parasysh se instruktorėt normalisht nuk zėvendėsojnė shėrbimin e asistencės ose tė ndihmės, por japin leksione pėr formimin teknik. Pėrveē kėsaj, formimi profesional nuk ėshtė pa pagesė. Shpėrblimi (nėse kėrkohet) varet krejtėsisht nga gjykimi i instruktorit dhe duhet tė diskutohet haptas dhe tė pranohet paraprakisht.

A dėshironi tė bėheni instruktorė? Ju lutem aplikoni me anėn e adresės info@wordfast.net

A keni nevojė pėr leksione nė Wordfast/MsWord etj? Gjeni instruktorin mė tė afėrt

Pikat pėr tė cilat duhet tė merreni vesh, pėrpara sesioneve tė kursit, janė:

Vendi Vendi ku duhet tė zhvillohen sesionet e kursit.
Pėrmbajtja Paraqitja e pėrgjithshme e programit qė do tė jepet gjatė leksioneve.
Shpėrblimi Duhet tė respektojė normat lokale qė janė nė fuqi nė lidhje me tarifat e shėrbimeve.
Koha Data, ora dhe kohėzgjatja.
Personat Emri/numri i personave, pėr sesionet qė zhvillohen pėr grupet.

Si duhet tė veproni: Shkruani instruktorit tė autorizuar mė tė afėrt dhe caktoni njė takim informal, ose sesionin e parė tė leksioneve.

 Klikoni kėtu pėr tė vizituar listėn e Instruktorėve tė Autorizuar

albanian | arabic | armenian | basque | bulgarian | catalan | chinese (simpl) | chinese (trad) | croatian | czech | danish | dutch | english | estonian | german | finnish | french | greek | hebrew | hindi | hungarian | indonesian | italian | japanese | korean | latvian | macedonian | norwegian | polish | portuguese | romanian | russian | serbian | slovak | slovenian | spanish | swedish | thai | tagalog | turkish | ukrainian | vietnamese | my language | (c) 2018, Yves Champollion
Yves Champollion translation localization consultant consulting. en franƧais