email   password    

Listat e diskutimeve

Listat e diskutimeve (Mailing lists) tė Wordfast-it janė forume ku pėrdoruesit e Wordfast-it shkėmbejnė eksperiencėn e tyre me njėri-tjetrin. Diskutimet janė tė mirėpritura mbi bazėn e profesionalizmit dhe tė respektit reciprok. Pėrveē rregullave tė netiquette, duhen pasur parasysh edhe 2 pikat e mėposhtėme:

  1. jepni rėndėsi cilėsisė, para sasisė. Shkruani vetėm nėqoftėse ėshtė e nevojėshme dhe nė kohėn e duhur, duke shmangur ēėshtjet qė nuk kanė tė bėjnė me grupin; por sidoqoftė nuk duhet tė keni ndruajtje tė bėni pyetje tė thjeshta;

  2. tek Lėnda (Subject) e mesazhit, pėrshkruani shkurtimisht argumentin pėr tė cilin flitet, kėshtu personat qė nuk janė tė interesuar nuk do tė kenė nevojė ta hapin mesazhin. Duhen shmangur titujt me shkurtime tė pakuptueshme si p.sh: "Nga Snowy te BigSun: rreth a-e-dini-se", pėrdorni mė mirė "Pastroni, AR->UR".

Nė ēdo mesazh jepet procedura e thjeshtė dhe udhėzimet pėr t'u ēregjistruar. Nė qoftė se nuk keni njė listė diskutimesh nė gjuhėn tuaj, mund tė regjistroheni nė listėn e diskutimeve nė Anglisht, nė tė cilėn nuk ėshtė problem nėse pėrdorni Anglishten jo korrekte (broken English).

Pėr t'u regjistruar nė listėn e grupit ku flitet anglisht, dėrgoni njė e-mail te wordfast-subscribe@yahoogroups.com ose shkoni tek faqja e parė (home page) e grupit, http://groups.yahoo.com/group/Wordfast.

KY PARAGRAF SHĖRBEN VETĖM NĖ QOFTĖ SE GJUHA JUAJ KA NJĖ GRUP DISKUTIMESH: Pėr t'u regjistruar nė grupin e <Gjuha juaj, kėtu>, (nė qoftė se mund tė aplikoni) dėrgoni njė e-mail te wordfast_CZ-subscribe@yahoogroups.com ose shkoni nė faqen kryesore tė grupit, http://groups.yahoo.com/group/Wordfast_CZ.

albanian | arabic | armenian | basque | bulgarian | catalan | chinese (simpl) | chinese (trad) | croatian | czech | danish | dutch | english | estonian | german | finnish | french | greek | hebrew | hindi | hungarian | indonesian | italian | japanese | korean | latvian | macedonian | norwegian | polish | portuguese | romanian | russian | serbian | slovak | slovenian | spanish | swedish | thai | tagalog | turkish | ukrainian | vietnamese | my language | (c) 2018, Yves Champollion
Yves Champollion translation localization consultant consulting. en franƧais